جستجوی پیشرفته
تفویض اختیار به مدیر عامل یا هریک از اعضاء هیأت مدیره برای طرح دعوا در مراجع قضایی، نیازی به انتشار در روزنامه رسمی ندارد
جزییات خبر
عنوان : قرعه‌کشی ارجاع پرونده‌ها راه انتخاب عادلانه کارشناسان قضایی print
تاریخ نشر : 1402/06/20

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: قرعه‌کشی ارجاع پرونده‌ها میان کارشناسان راهی برای انتخاب عادلانه کارشناسان جهت کارشناسی پرونده‌های قضائی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد کاظمی‌فرد رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه یکی از راهکارهای سند تحول قضائی برای انتخاب عادلانه کارشناسان جهت کارشناسی پرونده‌های قضائی را «قرعه‌کشی ارجاع پرونده‌ها میان کارشناسان» دانست و گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه برای تحقق این منظور از ابتدای سال ۱۴۰۱ سامانه‌ای را راه‌اندازی کرد؛ این سامانه به صورت انفرادی یا هیئت بر اساس تعداد کارهایی که به کارشناسان ارجاع می‌شود، در ۹۰ رشته کارشناسی و صلاحیت جغرافیایی، اقدام به انتخاب کارشناسان می‌کند.

وی با اشاره به مهیا شدن شرایط انتخاب عادلانه کارشناسان در این سامانه گفت: در سامانه مذکور، کارشناسی که در گذشته پرونده‌های بیشتری به او ارجاع شده شانس پایین‌تری برای ارجاع پرونده‌های جدید خواهد داشت.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با بیان اینکه دادگستری استان یزد با استفاده ۵۴ درصدی از سامانه ارجاع پرونده به کارشناس، یکی از دادگستری‌های شاخص کشور در این زمینه محسوب می‌شود، عنوان کرد: استان‌های خراسان جنوبی، یزد و سمنان نیز در این حوزه جزو استان‌های پیشتاز هستند و درصد قابل توجهی از پرونده‌های نیازمند کار کارشناسی را از طریق این سامانه به کارشناسان ارجاع می‌دهند.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1403/03/29 سه شنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.