جستجوی پیشرفته
تعداد زندانیان تهران به ۲۱ هزار نفر رسید
پرسش و پاسخ
عنوان:

کفایت گواهی تخریب برای تخلیه محل استیجاری

 
1395/05/19  

سوال:
 با توجه به بند 1 از ماده 15 قانون موجر و مستاجر مصوب 1356 آیا گواهی تخریب ساختمان صادره از سوی شهرداری برای تخلیه کفایت می کند یا خیر؟

پاسخ حقوقی:
چنانکه گواهی تخریب ساختمان صادره از شهرداری مبتنی و مسبوق به پروانه ساختمانی باشد، گواهی مذکور برای طرح دعوی  تخلیه محل کسب کافی است.
(بند 1 از ماده 15 قانون موجر و مستاجر: تخلیه به منظور احداث ساختمان جدید مشروط بر اینکه پروانه ساختمانی یا گواهی شهرداری مربوطه ارائه شود و شهرداری ها مکلفند در صورت مراجعه مالک با رعایت مقررات مربوط پروانه ساختمان و یا گواهی موردنظر را صادر و به مالک تسلیم نمایند.)

 
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1396/09/24 جمعه
آب و هوا  
 
   
اوقات شرعی  

 
   

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.