جستجوی پیشرفته
تعداد زندانیان تهران به ۲۱ هزار نفر رسید
پرسش و پاسخ
عنوان:

وصیت در مرض منتهی به فوت

 
1395/05/03  

سوال:
آیا وصیت در مرض منتهی به فوت صحیح و نافذ  می باشد یا خیر؟

پاسخ حقوقی:
صرف داشتن مرض منتهی به فوت موجب عدم نفوذ وصیت نیست مگر اینکه موضوع مشمول ماده 836 قانون مدنی بوده باشد.
(ماده 836 قانون مدنی: هرگاه کسی به قصد خودکشی خود را مجروح یا مسموم کند یا اعمالی دیگر از این قبیل که موجب هلاکت است مرتکب گردد و پس از آن وصیت نماید آن وصیت در صورت هلاکت باطل است و هرگاه اتفاقاً منتهی به فوت نشد وصیت نافذ خواهد بود.)
 

 
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1396/09/24 جمعه
آب و هوا  
 
   
اوقات شرعی  

 
   

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.