جستجوی پیشرفته
تعداد زندانیان تهران به ۲۱ هزار نفر رسید
پرسش و پاسخ
عنوان:

توافق بر افزایش مهریه

 
1394/08/25  

سوال:
هرگاه در ضمن عقد نکاح دائم،مبلغی به عنوان مهر تعیین شده باشد و پس از گذشت مدتی ،طرفین با توافق یکدیگر مبلغی را به مهریه بیافزایند،آیا پرداخت مبلغ مزبور از سوی زوج الزامی است ؟

پاسخ حقوقی:
با توجه به ماده 1080قانون مدنی که تعیین میزان مهریه منوط به تراضی طرفین شده ،در صورت توافق مجدد زوج و زوجه بر افزایش میزان مهریه ،مبلغ تعیین شده در توافق بعدی برای زوج الزام آور است و مغایرتی با موازین قانونی ندارد.

 
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1396/09/24 جمعه
آب و هوا  
 
   
اوقات شرعی  

 
   

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.