جستجوی پیشرفته
تعداد زندانیان تهران به ۲۱ هزار نفر رسید
پرسش و پاسخ
عنوان:

اتمام سن حضانت اطفال

 
1394/03/31  


سوال: سن حضانت اطفال اناث که در قانون تا 7 سالگی ذکر شده است، تا ابتدای 7 سالگی است یا تا انتهای 7 سالگی می باشد؟

پاسخ حقوقی: عبارت تا 7 سالگی مندرج در ماده 1169 قانون مدنی اصلاحی سال 1382 به معنای 7 سالگی تمام است.
(ماده 1169 قانون مدنی: برای نگهداری طفل مادر تا دوسال از تاریخ ولادت او اولویت خواهد داشت پس از انقضاء این مدت حضانت با پدر است مگر نسبت به اطفال اناث که تا سال هفتم حضانت آنها با مادر خواهد بود.)
 

 
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1396/09/24 جمعه
آب و هوا  
 
   
اوقات شرعی  

 
   

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.