جستجوی پیشرفته
وام صد میلیون تومانی صندوق حمایت وکلا برای کارآموزان وکالت
جزییات خبر
عنوان : افزایش قابل توجه حق عضویت وکلا و کارآموزان کانون‌های وکلای دادگستری print
تاریخ نشر : 1401/06/28

با درخواست رئیس کانون مرکز و موافقت رئیس قوه قضاییه صورت گرفت: افزایش قابل توجه حق عضویت وکلا و کارآموزان کانون‌های وکلای دادگستری

 با درخواست رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز و موافقت رئیس قوه قضاییه، مبلغ جدید حق عضویت وکلا و کارآموزان تعیین شد.

به گزارش اختبار، به تازگی تصویر نامه اداره کل نظارت بر خدمات حرفه‌ای معاونت حقوقی و امور مجلس قوه قضائیه خطاب به رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز منتشر شده که حکایت از موافقت رئیس قوه قضائیه با درخواست افزایش حق عضویت وکلا و کارآموزان موافقت کرده است.

این درخواست در اواخر سال ۱۳۹۹ از سوی جلیل مالکی به ریاست وقت قوه قضاییه ارائه شده بود. مالکی در آن زمان دو پیشنهاد برای تعیین حق عضویت اعضای کانون وکلا ارائه کرده بود: افزایش پلکانی (از مبلغ ۱ میلیون تومان تا ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ) و افزایش ثابت (مبلغ ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای همه وکلای پایه یک) که نهایتا رئیس قوه قضاییه با پیشنهاد دوم موافقت کرده است.

بر این اساس، حق عضویت سالانه وکلای دادگستری پایه یک از ۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال به ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ ریال ( دو و نیم برابر) و حق عضویت سالانه کارآموزان وکالت از ۱.۲۰۰.۰۰۰ ریال به ۴.۵۰۰.۰۰۰ ریال (بیش از سه و نیم برابر) افزایش می یابد.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1402/09/09 پنج شنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.