جستجوی پیشرفته
تاکید سران قوا بر اقدامات اجرایی جهت حل مشکلات اقتصادی
جزییات خبر
عنوان : دادستان کل کشور بر تولید و توسعه امنیت مردم پایه تاکید کرد print
تاریخ نشر : 1400/07/17

 دادستان کل کشور با بیان اینکه نیروی انتظامی امروز خدمات بسیار ارزنده‌ای در تولید، حفظ و توسعه امنیت ارائه می‌دهد و ما قدردان تلاش ها هستیم، بر لزوم تولید و توسعه امنیت مردم پایه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین  "محمد جعفرمنتظری" روز شنبه در دهمین گردهمایی موسسات حفاظتی و مراقبتی مرکز انتظامی پلیس پیشگیری ناجا اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی را به همه عزیزانی که در رده های گوناگون این نیروی پرافتخار و با اقتدار خدمت می کنند، از فرماندهان گرانقدر تا سربازان جان برکف در مرزها تبریک و تهنیت عرض می کنم.

وی با بیان اینکه اهمیت امنیت برای یک جامعه و مردم یک موضوع غیرقابل تردیدی است، بیان کرد: امنیت محور و پایه اصلی پیشرفت و توسعه همه جانبه می باشد؛ در همه عرصه های زندگی لزوم امنیت حرف اول را می زند، به طوری که امنیت نباشد، اقتصاد، پیشرفت، رفاه، آسایش و ... نیست.

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه بایستی قدر امنیت را دانست، مطرح کرد: مردم باید قدر امنیت را بدانند؛ اگر پیشرفت اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، اجتماعی، علمی و در یک کلام توسعه همه جانبه می خواهیم باید بدانیم که همه اینها در زیر سایه امنیت محقق می شود.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری اضافه کرد: امنیت در سه بعد فردی، اجتماعی و ملی تقسیم می شود و نکته حائز اهمیت برای دستگاه های امنیتی و انتظامی این است که جامعه " امنیت " می خواهد، اما جامعه نباید " امنیتی" شود؛ بین این مفهوم که در جامعه امنیت برقرار کنیم یا جامعه امنیتی بسازیم تفاوت بسیار است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه جامعه امن دارای شاخصه ها و ویژگی هایی است، خاطر نشان کرد: تلاش برای پیشگیری از جرم، تخلفات، ناامنی؛ موضوعی است که در قانون اساسی جزء تکالیف و وظایف نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی و همچنین دستگاه قضا مشخص شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه نیروهای انتظامی، نظامی و اطلاعاتی به عنوان ضابط در بحث امنیت و پیشگیری از جرم نقش غیرقابل انکاری دارند، مطرح کرد: نیروی انتظامی امروز خدمات بسیار ارزنده ای در تولید، حفظ و توسعه امنیت ارائه می دهد و ما قدردان تلاش ها هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با تاکید بر لزوم توسعه امنیت در ابعاد اجتماعی، ا قتصادی، فرهنگی و اخلاقی مطرح کرد: توسعه امنیت در ابعاد گوناگون بایستی به صورت هماهنگ حرکت کند؛ یعنی اگر در حوزه اقتصاد، امنیت می خواهیم، بایستی در حوزه اجتماعی، اخلاقی و ... نیز به دنبال تامین امنیت باشیم.

دادستان کل کشور با اشاره به دستاوردهای پلیس در حوزه های مختلف بر لزوم امنیت مردم پایه تاکید کرد و افزود: اجرای طرح " پلیس یار" می تواند به توسعه امنیت مردم محور کمک کند.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1400/09/08 دوشنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.