جستجوی پیشرفته
لایحه شوراهای حل اختلاف
جزییات خبر
عنوان : دستگاه های اداری قانون رسیدگی به تخلفات اداری را عملی کنند print
تاریخ نشر : 1399/10/04

  رییس قوه قضاییه گفت: دستگاه های اداری قانون رسیدگی به تخلفات اداری را عملی کنند.

 به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رییسی در جلسه دیدار با کارکنان دستگاه های اداری که چهارم دی ماه در خراسان شمالی برگزار شد، اظهارکرد: اگر دستگاه های اداری به قانون تخلفات اداری عمل کنند کار دستگاه های قضایی و بازرسی کم می شود.

 وی افزود: قانون رسیدگی به تخلفات اداری، قانون خوبی است و جزء بهترین قانون ها است و اگر مشکلی هم وجود داشته باشد مشکل در عدم اجرا است.

 رییس دستگاه قضا به قانون ارتقای سلامت اداری نیز اشاره کرد و ادامه داد: قانون سلامت اداری نیز قانون خوبی است و باید به آن نیز عمل شود.

  رییسی با اشاره به مسئله آموزش افراد نسبت به آشنایی حقوق خود نیز بیان کرد: باید تلاش شود که شهروندان نسبت به حقوق خود آشنا شوند و رسانه ها در این حوزه نقش بسیار مهمی دارند.

 وی تاکید کرد: اصحاب رسانه در جهت آشنا کردن مردم نسبت به حقوق خود تلاش کنند که اگر این امر  صورت گیرد مراجعه مردم به دستگاه ها نیز کمتر خواهد شد.

وی در ارتباط با پرونده های معوق نیز گفت: در دادگستری نباید پرونده معوق داشته باشیم مگر اینکه معنادار باشد یعنی اینکه قاضی بداند آن پرونده جهت دار است.

 رییس قوه قضاییه افزود: ان شاء الله سال جاری را سال تمام کردن پرونده های معوق بدانیم.

وی افزود: پیش رفتن دادگستری ها به سوی دادرسی الکترونیکی خوب و مورد تاکید ما است.

رییسی در ادامه با تاکید بر اینکه باید قاضی را عزیز بداریم، تصریح کرد: قاضی که نفوذناپذیر است، آن قاضی عزیز است.

 وی با اشاره به اینکه یکی از رکن های خراسان شمالی وجود همدلی، انسجام و وحدت است، گفت: این وحدت و همدلی سرمایه بزرگی است و همین امر زمینه پیشرفت خواهد بود.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1399/11/05 یکشنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.