جستجوی پیشرفته
دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن
جزییات خبر
عنوان : اعمال قانون «بومی‌گزینی» در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی ۹۹ print
تاریخ نشر : 1399/07/03

 سازمان سنجش با اطلاعیه‌ای اعلام کرد که با توجه به قانون جدید مجلس درباره « اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها»، به کسانی که در هشتمین آزمون فراگیر استخدامی دستگاه‌های اجرایی ۹۹ ثبت‌نام کرده‌اند امکان ویرایش اطلاعات خود داده می‌شود.

 گفتنی‌ست متن طرح اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری که به تازگی به تایید شورای نگهبان رسیده، به این شرح است:

 «به انتهای ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری جمله ذیل اضافه می شود: “شورای توسعه مدیریت مکلف است برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان‌ها، اولویت قائل شود. منظور از بومی شهرستان متولد یا ساکن با سابقه حداقل ۱۰ سال سکونت در همان شهرستان می باشد.”»

 متن اطلاعیه جدید سازمان سنجش آموزش کشور درباره هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه‌های اجرایی کشور سال ۱۳۹۹ به شرح زیر است:

 پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام هشتمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاههای اجرایی کشور در سال ۱۳۹۹ و با توجه به اعلام سازمان اداری و استخدامی کشور، بدین وسیله به اطلاع متقاضیان آزمون استخدامی مذکور می رساند:

 بر اساس قانون اصلاح ماده (۴۴) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۹۹/۰۶/۱۶ مجلس شورای اسلامی مبنی بر « اولویت قائل شدن برای جذب داوطلبان بومی شهرستانی به استثنای شهر تهران و مراکز استان ها » به متقاضیان محترم ثبت نام کننده در آزمون اجازه داده خواهد شد بر اساس قانون اصلاحی و شغل محل های موجود در دفترچه راهنمای ثبت نام با مراجعه به درگاه اطلاع رسانی این سازمان نسبت به ویرایش اطلاعات و شغل محل انتخابی خود اقدام نمایند.

 بدیهی است زمان و مهلت ویرایش اطلاعات توسط متقاضیان و شرایط استفاده از اولویت بومی بودن درگاه این سازمان اطلاع رسانی عمومی خواهد شد.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1399/08/09 جمعه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.