جستجوی پیشرفته
تعداد زندانیان تهران به ۲۱ هزار نفر رسید
جزییات خبر
عنوان : اختصاص 20 درصد استخدامی به شورای حل اختلاف print
تاریخ نشر : 1395/05/02

 به گزارش روابط عمومی دادگستری استان زنجان، حجت الاسلام والمسلمین احمدی میانجی گفت: خداوند متعال عملی را که برای انجام آن اجر و پاداش زیادی داده ایجاد صلح و سازش میان انسان ها است که این توفیق الهی نصیب اعضای شورای حل اختلاف شده که باید این امر را با خوش اخلاقی و رفتار پسندیده انجام دهید چرا که خدمت صادقانه به مردم و حل مشکلات آنها دنیا و آخرت انسان را آباد می کند.
 رئیس شوراهای حل اختلاف کشور با بیان اینکه اخلاقمداری و رسیدگی و اجرای حکم هر کدام جایگاه خاص خود را دارد تاکید کرد: در رسیدگی به پرونده ها ابتدا باید حق و ناحق مشخص و بعد طرفین پرونده را به صلح و سازش دعوت شوند که در این صورت ضمن احقاق حق و جبران ضرر زیان دیده می توان موضوع گذشت و صلح و سازش را مطرح کرد.
معاون قوه قضاییه و رئیس مرکز شورای های حل اختلاف کشور اظهار داشت: تلاش می کنیم پرداختی های اعضای شوراها از ابتدای سال 95 بر مبنای حداقل حقوق و به تناسب فعالیت باشد که نسبت به پرداختی های سال گذشته دو برابر خواهد شد.
وی از اختصاص 20 درصد سهمیه استخدامی قوه قضاییه در قانون جدید به اعضای شوراهای حل اختلاف خبر داد و تاکید کرد: اعضای میانسال و بازنشسته ادارات همچنان بصورت افتخاری فعالیت خواهند کرد.
حجت الاسلام میانجی از راه اندازی شعب ویژه صلح و سازش و شعبه رسیدگی، صدور حکم و صلح سازش در شوراهای حل اختلاف کشور خبر داد و خواستار توجه و اهتمام بیشتر جهت ایجاد صلح و سازش در پرونده ها شدند.
 


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1397/04/27 چهارشنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.