جستجوی پیشرفته
وام صد میلیون تومانی صندوق حمایت وکلا برای کارآموزان وکالت
جزییات خبر
عنوان : بخشنامه ممنوعیت برگزاری دوره‌های آمادگی اختبار سردفتری توسط سران دفاتر print
تاریخ نشر : 1402/08/27

مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی از ممنوعیت برگزاری دوره‌های آمادگی اختبار سردفتری توسط سران دفاتر اسناد رسمی خبر داد.

به گزارش اختبار، به تازگی تصویر بخشنامه‌ای منتسب به مدیرکل اداره ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در فضای مجازی همرسان شده که در آن برگزاری دوره‌های آمادگی اختبار سردفتری و در اختیار قرار دادن سامانه ثبت آنی جهت آمادگی و تسلط بر انجام کار و تخلف دانسته شده است.

در بخشی از این نامه آمده است:

متأسفانه برخی از سران دفاتر اسناد رسمی بصورت شخصی و یا با همکاری مؤسسات آموزشی نسبت به برگزاری دورههای آمادگی اختیار سردفتری بصورت حضوری و غیر حضوری و در اختیار قرار دادن سامانه ثبت آنی جهت آمادگی و تسلط بر انجام کار و تشکیل گروه و کانالها در فضای مجازی و انتشار اخبار و اطلاعات واهی و بی اساس از نحوه انجام اختبار و سؤالات مطروحه در جلسه اختبار و اخذ مبالغ هنگفت اقدام می نمایند که این موضوع مغایر با مقام و منزلت شخص سردفتر و شئون دفاتر اسناد رسمی مصرح در کد ۶۵۴ مجموعه بخشنامههای ثبتی و از مصادیق واگذاری امور دفترخانه و سپردن رمزنگار به اشخاص غیر مسئول مصرح در فرازهای ۷ و ۱۷ بند ب ماده ۶۵ آیین نامه دفاتر اسناد رسمی مصوب ۱۴۰۰ می باشد.

لذا مقتضی است به کلیه سران دفاتر اسناد رسمی تحت امر ابلاغ که در اختیار گذاشتن سامانه ثبت آنی و برگزاری دوره های مذکور چه بصورت فردی، گروهی، حضوری، مجازی و آنلاین و اخذ وجوه از این طریق تخلف محسوب و با متخلف به شدت برخورد خواهد شد.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1402/09/09 پنج شنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.