جستجوی پیشرفته
وام صد میلیون تومانی صندوق حمایت وکلا برای کارآموزان وکالت
جزییات خبر
عنوان : نقش موثر کانون وکلا در جلوگیری از اطاله دادرسی print
تاریخ نشر : 1402/08/21

رییس دیوان عالی کشور در دیدار با رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضاییه گفت: کانون وکلا در جلوگیری از اطاله دادرسی نقش به سزایی دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری رئیس دیوان عالی کشور با حسن عبدلیان‌پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه دیدار کرد.

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در این دیدار گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته در این مرکز در جهت صیانت از حقوق عامه ارائه کرد.

عبدلیان‌پور حضور وکلا در مساجد، ارائه خدمات حقوقی رایگان در سرای محلات، تسهیل دسترسی شهروندان به نهاد وکالت و طراحی نرم‌افزاری تحت عنوان حقوق عامه را از جمله برنامه‌های تحولی این نهاد برشمرد.

رئیس دیوان عالی کشور در این دیدار ضمن اظهار خرسندی و تشکر از تحول صورت گرفته در کانون وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران قوه قضائیه تصریح کرد: کانون وکلا در جذب نیروهای مؤمن، متعهد، توانمند و با دانش قضائی بالا اهتمام بیشتری داشته باشد، چنانچه وکلا از اطلاعات حقوقی جامع و کامل برخوردار نباشند موجب تضییع حقوق موکلین خود خواهند شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری بر نقش بسزای کانون وکلا کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه در خدمت رسانی، جلوگیری از اطاله دادرسی، احقاق حق و اجرای عدالت در محاکم تأکید کرد.

وی با بیان اینکه فقدان دانش حقوقی شهروندان یکی از عوامل افزایش پرونده‌های قضائی در محاکم است، گفت: کانون وکلا می‌تواند در این زمینه و در جهت افزایش اطلاعات حقوقی شهروندان و آشنایی هر چه بیشتر آن‌ها با قوانین، گام‌های مؤثری بردارد.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره به اهمیت افزایش ارتباط فی مابین مرکز کانون وکلا و دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: امید است افزایش این ارتباط و تبادل نظر و ارائه پیشنهادات، موجب شود قدمی در راستای حل مشکلات قوه قضائیه و صیانت از حقوق شهروندی برداشته شود.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1402/09/09 پنج شنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.