جستجوی پیشرفته
رای شماره ۲۴۴۳ هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مصوب ۱۴۰۱/۱۱/۳
جزییات خبر
عنوان : مردم سئوالات حقوقی و کارشناسی خود را از سامانه ۱۲۹ بپرسند print
تاریخ نشر : 1401/12/20

رئیس مرکز کارشناسان رسمی، وکلاء و مشاوران قوه قضائیه گفت: سامانه تلفنی ۱۲۹ توسط قوه قضائیه سال ها قبل راه اندازی شده و مرکز وکلاء و کارشناسان قوه این سامانه را هدایت می کند و به صورت آنلاین در اختیار مردم هستند و هر کس از هر نقطه کشور می تواند سئوالات حقوقی و تخصصی خود را از وکلاء و کارشناسان بپرسد.

حسن عبدلیان پور امروز ۲۰ اسفندماه در حاشیه اولین گردهمایی تخصصی مراکز کارشناسان رسمی دادگستری سراسر کشور در کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مرکز وکلاء و کارشناسان رسمی در راستای فعالیت های پیش بینی شده و خدمت رسانی و تکریم مردم، کارهای بزرگی انجام داده و نشست های علمی و تخصصی که در هشت منطقه کشور برگزار می شود از جمله این کارهاست.

وی افزود: سامانه تلفنی ۱۲۹ توسط قوه قضائیه سال ها قبل راه اندازی شده و مرکز وکلاء و کارشناسان قوه این سامانه را هدایت می کند و به صورت آنلاین در اختیار مردم هستند و هر کس از هر نقطه کشور می تواند سئوالات حقوقی و تخصصی خود را از وکلاء و کارشناسان بپرسد.

عبدلیان پور با اشاره به اینکه این سامانه در ۹ استان فعال نبود، تصریح کرد: در حال حاضر این سامانه در همه استان های کشور برقرار شده و مشاوره حقوقی به مردم ارائه می دهد.

رئیس مرکز کارشناسان رسمی، وکلاء و مشاوران قوه قضائیه گفت: انشاءالله از ابتدای سال ۱۴۰۲ سامانه ۱۲۹ به صورت ۲۴ ساعته به مردم خدمت رسانی خواهد کرد و هر ایرانی سئوالات کارشناسی، مشاوره خانواده و حقوقی خود را می تواند از این طریق مطرح و به صورت رایگان پاسخ دریافت کند.

وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ هزار کارشناس، وکیل و مشاوره خانواده در کشور فعالیت دارند و ۶۲ هیئت مدیره استانی از کارشناسان و وکلاءرسمی  در همه استان ها فعال هستند.

به گزارش ایسنا، نخستین گردهمایی تخصصی مراکز کارشناسان رسمی دادگستری سراسر کشور از ۱۸ اسفندماه جاری به مدت سه روز به میزبانی کرمان برگزار شد.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1402/01/04 جمعه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.