جستجوی پیشرفته
رای شماره ۲۵۰۱ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ هیات عمومی دیوان عدالت اداری
جزییات خبر
عنوان : معاون قوه قضائیه: ۲۵ ماده از قانون حمایت خانواده اصلاح شد print
تاریخ نشر : 1401/08/29

معاون قوه قضائیه از اصلاح قانون حمایت از خانواده از لحاظ ماهوی و شکلی خبر داد و گفت: این لایحه با ۲۵ اصلاح از سوی رئیس قوه برای طرح در مجلس، به دولت ارائه خواهد شد.

حجت‌الاسلام نورالله قدرتی در گفتگو با خبرنگار مهر، معاون حقوقی قوه قضائیه نسبت به اصلاح قانون حمایت از خانواده از مدت‌ها قبل اقدام کرده است، بیان کرد: خوشبختانه رسیدگی به این قانون به اتمام رسیده و موارد بسیاری اصلاحات در درون آن صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه تبصره‌ها و موارد الحاقی زیادی به قانون حمایت از خانواده افزوده شده است، افزود: قانون جدید به رئیس قوه قضائیه ارجاع داده شده که اگر مورد تائید قرار بگیرد به دولت ارجاع و از طریق دولت به مجلس برای رأی گیری نمایندگان برده خواهد شد.

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه امیدواریم که لایحه اصلاح قانون حمایت از خانواده تصویب شود، بیان کرد: معتقد هستیم با تصویب قانون جدید، نواقص و کمبودهای قانون قبلی برطرف خواهد شد و قانونی خوبی در این زمینه خواهیم داشت.

قدرتی با بیان اینکه مشکلات، ابهامات، تعارضات و اختلاف نظرها با تصویب لایحه کاهش خواهد یافت، بیان کرد: ما هم از لحاظ قوانین شکلی مشکلاتی در قانون قبل داشتیم که باید برطرف می‌شد و تطویل دادرسی را بعضاً به دنبال داشت و هم از لحاظ ماهوی نیاز بود تا این قانون تغییر کند.

وی با بیان اینکه مواردی در این لایحه لحاظ شده تا بتوانیم قانون بهتری را شاهد باشیم، ابراز کرد: ۲۵ ماده در این قانون اصلاح و تغییر یافت همچنین در حوزه قوانین کیفری مرتبط با خانواده مبحثی به قانون حمایت از خانواده افزوده شده تا نگاه مان به حوزه خانواده ویژه‌تر باشد.

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه قوانین کیفری خانواده به قانون سابق افزوده شده است، گفت: بسیاری رفتارها و ترک فعل‌هایی که کانون خانواده را متزلزل می‌کند در قانون جدید مورد پیگیری قرار خواهند گرفت.

به گزارش مهر، معاون قوه قضائیه برای حضور در یک همایش با موضوع خانواده به دامغان سفر کرده است.


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1401/11/14 جمعه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.