جستجوی پیشرفته
رای شماره ۲۵۰۱ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۰ هیات عمومی دیوان عدالت اداری
جزییات خبر
عنوان : هشدار مجدد قوه قضائیه در رابطه با کلاهبرداری در پوشش ابلاغ قضایی print
تاریخ نشر : 1401/08/25

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران نسبت به استفاده سودجویان در پوشش ابلاغ الکترونیک قضائی به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن مقدس اظهار کرد: با وجود تأکیدات زیاد قوه قضائیه و پلیس فتا در خصوص پیامک‌های کلاهبرداری ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا، متأسفانه برخی از همشهریان در دام اینگونه پیامک‌ها و سودجویان قرار می‌گیرند و در برخی زمان‌ها شاهد گسترش کلاهبرداری به شیوه فشینگ در پوشش ابلاغ الکترونیک قضائی هستیم.

مقدس با بیان اینکه خدمات الکترونیک قضائی نظیر ابلاغ‌های الکترونیک برای اشخاص حقیقی، از درگاه خدمات الکترونیک قضائی https://adliran.ir قابل دریافت است، گفت: در زمان دریافت ابلاغیه، سامانه از فرد دریافت کننده درخواست وجه نمی‌کند.

معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات دادگستری استان تهران خاطرنشان کرد: اخیراً برخی از افراد سودجو در پوشش ابلاغ الکترونیک از افراد حقیقی در قبال دریافت ابلاغیه قضائی، درخواست دریافت اطلاعات بانکی و پرداخت وجه به شیوه اینترنتی را مطرح و وجوه موجود در حساب آنان را به شکل غیرقانونی برداشت می‌کنند که در مورد اخیر با آدرس جعلی Sanaebliga و ارسال برای تلفن همراه شهروندان به سایت جعلی هدایت با دریافت اطلاعاتی از جمله کد ملی، شماره حساب و رمز دوم کارت بانکی از اشخاص سود جویی می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه درخواست وجه در سامانه‌های جعلی روشی برای دریافت اطلاعات کارت بانکی افراد و کلاهبرداری‌های اینترنتی است، گفت: افراد در صورت نیاز به دریافت ابلاغ الکترونیک قضائی، تنها از طریق آدرس https://adliran.ir اقدام کرده یا به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی مراجعه کنند.

 


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1401/11/14 جمعه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.