جستجوی پیشرفته
دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان و پیشگیری از آن
عنوان : تردد با لباس نامناسب در اماکن عمومی چه مجازاتی دارد؟ print
تاریخ نشر : 1399/07/10

 

بر اساس قانون تردد با لباس نامناسب در ساختمان و یا اماکن عمومی مجازات مخصوص به خود را دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، ساختمان یکی از اماکن عمومی به حساب می‌آید که باید شئونات اسلامی در آن رعایت شود و در صورت تردد با لباس نامناسب در ساختمان، برای فرد خاطی مجازات قانونی اجرایی می‌شود.

مطابق با ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی هر شخص علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی کند، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم می‌شود.

در ادامه این ماده آمده است اگر فرد مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نیست، اما عفت عمومی را جریحه‌دار کند، فقط به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه یا تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

البته بر اساس تبصره این ماده زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر می‌شوند به حبس از ۱۰ روز تا ۲ ماه و یا پرداخت جزای نقدی از ۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار ریال محکوم خواهند شد.

ضمنا در اثبات جرم نیازی به فیلمبرداری نیست. اگر همسایگانی که شاهد بوده‌اند، شهادت دهند یا در تحقیقات محلی، مطلعین موضوع را تأیید کنند، این موارد دلایل کافی جهت احراز بزه خواهند بود.

 


نام :
متن :
Skip Navigation Links
بازدید کنندگان امروز : 388
بازدید کنندگان دیروز : 626
کل بازدید کنندگان : 44587
 
1399/08/10 شنبه
آب و هوا  
 
اوقات شرعی  

 

 

با سلام.
لطفا جهت هرگونه سوال ، بر روی آیکون "ارتباط با اپراتور" کلیک نموده و یا در صورت نیاز به "مشاوره" بر روی آیکون مشاوره کلیک فرمایید.